Elektro Fiala s.r.o. Elektrikář Praha 4, revize a opravy elektroinstalace, elektrické vytápění, výroba rozváděčů nn, alarmy, kamery a datové sítě
Elektrikář, elektroinstalace, elektrická zařízení
... pohoda a bezpečnost pro Váš dům i firmu ...
HLAVNÍ MENU

Do 9.8.2024 dovolená. Nové zakázky se přijímají až od poloviny srpna 2024!

Akumulační kamna EMKO CZ

Akumulační kamna EMKO CZ jsou hospodárným řešením pro elektrické vytápění bytu či domu s možností regulace teploty v jednotlivých místnostech. Využívají výhodnou sazbu elektřiny, čímž zaručují nižší náklady na vytápění. Feolitové jádro akumulačních kamen se v době levné sazby elektřiny, tzv. nízkého tarifu, ohřívá na vysokou teplotu, která se díky kvalitní izolaci udrží v kamnech celý následující den a přirozeným sáláním ohřívá vzduch v místnosti. Jako izolace se v akumulačních kamnech používá teplotně odolná zdravotně nezávadná minerální vata Techrock splňující přísné hygienické normy a speciálně tvrzená izolace Vermiculit.

Pro správnou funkčnost akumulačních kamen EMKO CZ je potřeba používat vestavěný ventilátor. Ventilátor se běžně spíná na první rychlost po úplném nabití kamen. Při tomto spuštění vydrží kamna vyfukovat teplý vzduch až do dalšího nabití. Druhá rychlost se používá při zvýšené potřebě tepla, čímž ale dochází k rychlejšímu vybití kamen. Chodem ventilátoru se chladný vzduch z místnosti dostává do kamen, kde se cirkulací kolem jádra ohřívá a teplý vychází přední mřížkou ven.

Akumulační kamna mají vestavěný nabíjecí termostat pro regulaci teploty akumulačního jádra kamen, který se ovládá kolečkem termostatu kamen. Nastavení teploty místnosti a spouštění ventilátoru zajišťuje pokojový termostat, který se umísťuje na vhodné místo, většinou na opačnou stranu místnosti od akumulačních kamen.

Akumulační kamna EMKO CZ jsou českým výrobkem s více než 10-ti letou tradicí výroby. Výrobní firma získala nejen certifikát kvality odpovídající požadavkům technických předpisů v ČR, ale také ES certifikát, splňující přísnější normy EU. Akumulační kamna EMKO CZ jsou opatřené certifikací EZÚ Praha a dodávají se o výkonech 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8 kW pro třífázové napětí 3x230/400 V. Akumulační kamna 2 a 3 kW je však možné připojit i na jednofázové napětí 230V.

Akumulační kamna EMKO CZ – přehled vlastností

TypPříkonHmotnostDélkaVýškaHloubkaVytápěná místnost
M20AK2000 W102 kg515 mm680 mm245 mm20 až 30 m3
M30AK3000 W148 kg685 mm680 mm245 mm30 až 45 m3
M40AK4000 W188 kg685 mm680 mm295 mm40 až 60 m3
M50AK5000 W250 kg855 mm680 mm295 mm50 až 75 m3
M60AK6000 W270 kg685 mm890 mm295 mm60 až 90 m3
M70AK7000 W310 kg1025 mm680 mm295 mm70 až 105 m3
M80AK8000 W355 kg855 mm890 mm295 mm80 až 120 m3

Výběr akumulačních kamen EMKO CZ

Nejdříve si změřte délku, šířku a výšku místnosti, získané údaje vynásobte a získáte tak velikost místnosti v m3. Pak stanovte potřebnou velikost příkonu, s ohledem na tepelné ztráty v místnosti (izolace, okna, dveře). V tabulce pak najděte odpovídající typ akumulačních kamen. Vhodné umístění kamen je pod oknem, ale není to absolutní nutností, pokud na kamna není místo, nebo není možnost připojení kabelu, mohou být i jinde.

Povrchová úprava kamen se provádí práškovým lakováním, standardní barva je bílá - RAL 9016. Za příplatek je možné objednat i kamna na zakázku v jiné barvě RAL. V přední části je dole hliníková eloxovaná mřížka pro výstup teplého vzduchu, vzadu dole je ventilátor (ventilátory). Ke kamnům je nutný přístup z pravé strany, kde se připojují kabely a kde jsou svorkovnice i termostat.

Nutností pro akumulační kamna je dostatečně dimenzovaná elektroinstalace v dobrém stavu. Akumulační kamna potřebují připojení nabíjení blokované v době vysokého tarifu a trvalé připojení ventilátoru přes pokojový termostat. Případně je možné použít i bezdrátový termostat.

Podložka pod akumulační kamna EMKO CZ

Akumulační kamna EMKO CZ jsou konstruována na nožičkách, a kovová podložka je nutná, pokud podlahová krytina je: koberec, dřevěná podlaha, nebo určitý typ laminátové podlahy (stupeň hořlavosti je označen od výrobce podle typu lamina). V případě podlahové krytiny z PVC doporučujeme navíc pod kovovou podložku umístit podložku pro rozložení hmotnosti kamen na větší plochu, např. pevnou dřevěnou desku. Podobně je vhodné postupovat pokud není podlaha s dostatečnou nosností a pevností, např. pokud nejsou podlahová prkna dostatečně pevná. Celá hmotnost kamen stojí na čtyřech nožičkách, tzn. na několika cm2 a tvoří veliký tlak na podlahu! Kovová podložka je vyrobena z plechu tloušťky 1 mm a není součástí běžné dodávky kamen, je nutné podložku přiobjednat. Dřevěnou desku Vám můžeme nechat zhotovit v truhlárně např. z překližky.

Dodávka a montáž akumulačních kamen EMKO CZ

Akumulační kamna EMKO CZ jsou nejčastěji dodávaná a instalovaná akumulační kamna naší firmou, což je dáno jak vzhledem, vlastnostmi, tak i cenou, která je nejnižší z dodávaných akumulačních kamen. Provedeme kontrolu, přípravu nebo opravu elektroinstalace, akumulační kamna dovezeme, nainstalujeme, přezkoušíme a přeměříme. V případě výměny za stará akumulační kamna zajistíme i odvoz a likvidaci starých kamen. Pokud ale je nutné kamna vynést do druhého, třetího, ... patra, je nutná součinnost zajištěním přepravy po domě, po schodišti, atd...

Servis a opravy akumulačních kamen EMKO CZ

Provádíme servis a opravy akumulačních kamen EMKO CZ. Pro akumulační kamna EMKO CZ jsou u dodavatele běžně dostupné náhradní díly. Termostaty, topná tělesa, izolaci i ventilátory míváme na kamna EMKO CZ většinou skladem. Vaše kamna zkontrolujeme, proměříme, podle zjištěné závady kamna opravíme na místě, nebo v nejbližším možném termínu.

 

Hledáte elektrikáře, elektroinstalační firmu, potřebujete revizi elektroinstalace, kontrolu nebo opravu elektroinstalace, vyměnit zásuvku, vypínač, jistič nebo uvažujete o novém osvětlení? Nebo potřebujete revizi Vašeho elektrického spotřebiče, nářadí, strojů a případnou následnou opravu? Uvažujete o novém vytápění pro vaší kancelář, obchod, restauraci nebo chcete mít pohodu a klid do svého domu nebo bytu? Vykradli byt, dům, nebo firmu ve vašem okolí a chcete zabezpečit svůj majetek? Potřebujete počítačovou síť, nebo vaše počítačová síť už nevyhovuje? Nabídneme Vám řešení, provedeme návrh, montáž, revizi, opravu a servis podle vašich představ v souladu s platnými předpisy.

Napište nám! Naším cílem je pohoda a bezpečnost pro Váš dům i firmu!