Slaboproudá zařízení objektů

Slaboproudá zařízení objektů nejsou určeny k rozvodu elektrické energie a napájení spotřebičů, ale vyskytují se téměř ve všech objektech kde jsou umístěny technická zařízení. Může jít o zabezpečení objektů, přístupové a docházkové systémy, zařízení požární signalizace, evakuační rozhlas a místní ozvučení, regulace a měření vytápění, nebo regulace vzduchotechniky, dále televizní, rozhlasové a satelitní antény, domovní telefony, videotelefony a zařízení pro informační technologie, strukturované kabeláže, telefonní rozvody, datové sítě metalické nebo optické.

Je mnoho typů a výrobců slaboproudých zařízení, téměř každé zařízení vyžaduje odbornou znalost systému a má svá specifika jak při montáži, tak při nastavení a servisu systému. Z tohoto důvodu Vám můžeme nabídnout služby pouze pro některá slaboproudá zařízení.

Provádíme návrh, montáž a servis alarmů, bezpečnostních kamer a kamerových systémů, datové sítě a internetové rozvody v Praze 4, v Praze a okolí. V malém rozsahu je možné sjednat i montáž a opravu ozvučení, vstupního systému, zvonků, nebo domovních telefonů.

 

Elektronické zabezpečení objektů

Alarm Vám pohlídá byt, dům, chatu, garáž, firmu, prodejnu, kancelář,… v době vaší nepřítomnosti, při narušení objektu bez oprávněné autorizace vyvolá poplach, spustí sirénu (což ale v dnešní době téměř nikoho nezajímá), zejména ale Vám zavolá, pošle SMS nebo i oznámí narušení poplachu bezpečnostní agentuře, nebo i policii. Alarm ale ve většině případů nezjistí kdo narušil střežený objekt a nemůžete se podívat co se děje, nebo co se stalo.

Kamera se záznamem, nebo kamerový systém naopak zaznamená co se děje, co se stalo, ale v případě narušení objektu nevyvolá poplach, nezavolá, nepošle SMS, pokud není kamerový systém připojen na ostrahu s trvalým sledováním objektu, jde pouze o sledování záznamu události, ale to už může být pozdě a záznam může být použit pouze k identifikaci pachatele.

Podle posouzení zabezpečení objektu je často nejlepší varianta zabezpečení kombinace zabezpečení alarmem a kamerovým systémem. V případě že alarm vyhlásí narušení objektu je možné přes internet sledovat na kamerách co se momentálně děje, ze záznamu zjistit kdo se v blízkosti objektu pohyboval před vyhlášením poplachu a podle toho dál postupovat. V každém případě je potřeba při volbě zabezpečení zvážit jaké hodnoty má systém zabezpečit a kolik chcete do zabezpečení objektu investovat. Nedostatečné zabezpečení objektu jsou zbytečně vynaložené prostředky podobně, jako kdyby se naopak zahradní domek důkladně zabezpečoval jako klenotnictví.